CAD-CAM služby a školenia

 

Základom výroby je výkres…

Sme si toho vedomí aj u nás, preto ponúkame okrem výroby aj spracovanie všetkých potrebných podkladov, aj následné CAM programovanie

CAD 3D modelovanie:

Čo je CAD? V preklade computer aided design. Je to počítačom podporovaný návrh súčiastky alebo počítačová podpora tvorby konštrukčnej dokumentácie..

V ľudskej reči je to vypracovanie 3D modelu v CAD softvéri. 3D modely sú nevyhnutné pre 3D tlač, a daľšie technológie. Ponúkame ich vypracovanie na základe výkresu alebo náčrtu, prípade fotky s rozmermi.

Všetky modely je možné zoskupovať do jednotlivých 3D zostáv, to znamená že vieme nakresliť nie len súčiastku, ale bez problémov celé zariadenie.

Výstupy v požadovaných formátoch po dohode:

3D modely: obj., step., STL., a iné podľa potreby.

2D výkresy: svg, pdf, dxf, dwg, a pod.

Odmietajú Vás vo výrobe bez výkresu alebo modelu? Nevadí, radi Vám ho vypracujeme aj v prípade že výroba nebude prebiehať u nás

CAM programovanie

Čo je CAM? V preklade computer aided manufacturing. Je to výroba s využitím počítača. Toto programovanie je nevyhnutné pre každý CNC stroj.

Vďaka modernej technológii už nemusíme písať G-kódy ako kedysi 🙂

Aké stroje programujeme?

  • CNC frézky a obrábacie centrá 3-5 osé, rôzne riadiace systémy (drevoobrábacie aj kovoobrábacie)
  • CNC laser

Výstup vieme dodať v rôznych postprocesoroch, prípadne výsledný G-kód upraviť pre Váš stroj.

cnc_router_na_drevo

Kúpili ste si stroj a neviete s ním pracovať?

V takomto prípade Vám radi ponúkneme Školenie!

Najčastejšie sa stretávame s prípadmi keď si zákazník kúpi CNC stroj, no zistí že jeho obsluha je náročnejšia ako si myslel, a nevie si dať rady. Školy a kurzy na CNC programovanie niesú len tak zo srandy, naozaj trvá dlho kým sa človek dokáže naučiť samostatne pracovať. Zvládne to ale každý kto chce.

Čo Vám vieme ponúknuť?

CNC programovanie od základov, obsluha CNC stroja, nákres, výroba, voľba nástrojov, základné G a M funkcie, a okrem štandardných výukových postupov aj tipy a triky ako výrobu čo najviac zefektívniť a automatizovať. V tomto smere ponúkame kompletné riešenia a poradenstvo, a sme ochotní Vám poskytnúť naše skúsenosti. Rýchlo zistíte že investícia do školenia sa oplatí a za omnoho kratší čas budete môcť pracovať sami.

Venujeme sa rôznym CAD/CAM softwérom aj CNC riadiacim systémom.

Ako prebieha školenie na CAM programovanie?

Školenie môže prebiehať aj u nás alebo u Vás priamo pri Vašom stroji. Vieme prísť kamkoľvek, a vo väčšine prípadov je to tá lepšia voľba.

V prípade záujmu je možné aj školenie na našej dielni.

Cena školenia je 30€/hod bez DPH

Zaujala Vás naša ponuka? Kontaktujte nás!


Prejsť na začiatok